Kombi Bakım Servisi

Kombi Petek Temizleme
Kombi teknik servisi yapılmayan senelerce kullanılan petekler ve kombiler zaman içerisinde yıpranır ve daha çok doğalgaz yiyerek ısıtma yapmadan faturanızı şişirmektedir. Bundan dolayı kombi servisi ve bakımına ihtiyacı olan peteklerin temizliğe ihtiyacı olmaktadır. Bazı bilmeyen cahil şahıslar petek temizliğinin gereksiz olduğunu vurgulamaktadır. Petekler, demirler zaman içerisinde çürüyebilmekte ve kullanılmadığı zaman içerisinde böcekler dahi olabilmektedir. Petek bakımına gerek yok diyen kişiler ne kadar fatura ödüyor, ne kadar ısıtıyor bunu sormalısınız. Çünkü peteklerin içerisi temiz ve boş olmazsa doğalgaz rahatlıkla dolaşamayıp iyi ısıtamaz. Dolayısıyla aralardan geçmek için çok daha fazla efor sarf ederek faturanız kabarabilir ama eviniz ısınmayabilir.


Aslında petek temizliğinin yapılması gereken ana yer kalorifer tesisatıdır. Sebebi ise asıl petek kirliliği burada bulunuyor, peteklerde az bulunuyor. Kombi Servisi Tesisatlar da çamur, kireç, çeper gibi birçok temizlenmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Genel olarak bu sorunlar plastik borulu yerlerde daha sık olmaktadır. Bakır boru Kombi Servisi sistemleri ise hayat boyu garantili olup asla temizlik gerektirmemektedir. Sebebi ise bakır borular asla kirlenmez.

 


Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?
Kombi servisi yapılacağı zaman petek temizliğinden şahısların yerlerine gidildiği zaman ilk olarak tesisat, vana, kombi ve petekler öncelik olarak sırayla bakılmalıdır. Kaçak ya da tamir gerektiren işlemler var ise mutlaka tamir edilmelidir. Uzun borular ile petekler içerisinde çıkan pislikler tuvalete giderek mekânı kirletmeden temizlik yapılır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Kombi Bakım Servisi”

Leave a Reply

Gravatar